Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Χτεσινές είναι? Τι πανικός έγινε πάλι? Όλα τα φρεάτια ήταν βουλωμένα?


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

φρεάτια βουλωμένα, στην καινούργια πλατεία ευαγγελήστριας (έργο που έγινε πριν 9 μήνες) τα φρεάτια ήταν υπερυψωμένα και το νερό πήγαινε γύρω γύρω. Τα φρεάτια στεγνά και απο κάτω ποτάμι.
Τα 3 ποτάμια του Βόλου όλα βουλωμένα, (μέχρι και αυτοκίνητα υπάρχουν μέσα όπως είδαμε την προηγούμενη βδομάδα. Νομίζατε οτι το μάζεψε κανείς?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

πλατεία ευαγγελήστριας, φωτογραφία Αυγουστος 13, του καινούργιου τότε έργου οπου είχα προβλέψει οτι στη πρώτη δυνατή βροχή θα έχουμε αυτά τα αποτελέσματα:

Η βάρδια ήταν απλά για γέλια, αφού αν και προχωρούσαμε μέσα στα νερά με τα χαμηλά λεωφορεία να μπάζουν νερά απο τις πόρτες, το να πάρεις και αφήσεις το κόσμο στη στάση ήταν αδύνατο, γιατι δίπλα σε κάθε πεζοδρόμιο κατέβαινε ποτάμι το νερό. Νερό απο κάθε δρομάκι που κατέληξε όλο στο κέντρο. Στο οποίο κέντρο έγινε το έλα να δεις! Έτρεχε ο κόσμος με σκουπόξυλα να κεβουλώσει τα φρεάτια για να σώσει το μαγαζί του.
Ρεζίλι γίναμε πάλι, ο μπέος μας πείραξε.

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4930
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ῥὲ παιδιά, ὀ νέος δήμαρχος ἀπὸ τὴν νέα χρονιὰ δὲν ἀναλαμβάνει τὰ καθήκοντά του;
Δὲν εἶναι βουλευτικὲς ἐκλογές.

Οἱ δημοτικὲς γίνονταν φθινόπωρο κι οἱ νεοεκλεχθέντες ἀνελάμβαναν ἀπὸ τὸ νέο ἔτος.

Φέτος ὐποθέω ὄτι ἔγιναν μαγιάτικα λόγω εὐροεκλογῶν, μην κάνουμε ἐκλογὲς δυὸ φορές.

Ἄρα, ἀν χθὲς ἔγινε χαμὸς τὶ φταίει ὀ νικητὴς τῶν προσφάτων ἐκλογῶν;
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Είναι σίγουρο ότι δεν φταίει ο νέος δήμαρχος. Αυτός θα αναλάβει 01.09.14
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ποιος είπε οτι φταίει ο νικητὴς τῶν προσφάτων ἐκλογῶν?
Απλά σε όλη την Ελλάδα που μας κράζει που βγάλαμε τον μπέο, η απάντηση μου είναι οτι ο παλιός και τα έργα του μας στοιχειώνουν ακόμη!
Σεπτέμβρη/Οκτώβρη θα αναλάβει
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Μην είσαι σίγουρος για το ποτέ θα αναλαβει... Θα έχει πολλά επεισόδια η παραδοση-παραλαβή...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Είπε οτι δεν θα αναλάβει αν δεν γίνει πρώτα διαχειριστικός έλεγχος στα ταμεία.
Κάτι ωραίο που είπε επίσης (τώρα κατόπιν εορτής και όχι προεκλογικά) είναι: "Ό,τι κακό συμβεί στην πόλη μας, την ευθύνη την έχει ο Αχιλλέας ο Μπέος. Για όποια επιτυχία στο έργο, τα συγχαρητήρια ανήκουν στους συνεργάτες μου."
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

«Ευχαριστώ» του Μπακάλη σε Μπέο
Ο ανασταλτικός χαφ δεν παρέλειψε να απαντήσει στον δήμαρχο του Βόλου έπειτα από την αναφορά που έκανε το δεύτερος στο πρόσωπό του με αφορμή την άνοδο της Νίκης

Κακή διαφήμιση δεν υπάρχει διατείνονται οι ασχολούμενοι με τα Media και αυτό φαίνεται πως το ασπάζεται, αλλά και το χρησιμοποιεί ο Πάρης Μπακάλης. Το όνομα του ανασταλτικού μέσου της Νίκης Βόλου αναφέρθηκε από τον Αχιλλέα Μπέο με αφορμή την άνοδο της ομάδας της Νέας Ιωνίας στη Super League.

Ο δήμαρχος του Βόλου μπορεί να έχει αφήσει πίσω του την ενασχόλησή του με τα αθλητικά δρώμενα αλλά φαίνεται πως ξεχνάει την αγάπη του για τον τοπικό Ολυμπιακό καθώς αναφερόμενος στην άνοδο της συμπολίτισσας Νίκης σε δηλώσεις του την Παρασκευή (30/5) επεσήμανε μεταξύ άλλων: «Η Νίκη Βόλου ανέβηκε με τον Μπιτσάκο, τον Μπακάλη, τον... μανάβη και τον Κορέτα».

Έτσι, η απάντηση ήρθε από τον Μπακάλη φρόντισε μάλιστα να τονίσει, σε μήνυμά του στο facebook, τη νέα ιδιότητα του Αχιλλέα Μπέου, επισημαίνοντας: «Η καλύτερη διαφήμιση είναι η δυσφήμιση. Σε ευχαριστώ δήμαρχε Βόλου!!!».

Πηγή: http://www.onsports.gr/
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

«Ευχαριστώ» του Μπακάλη σε Μπέο
Ο ανασταλτικός χαφ δεν παρέλειψε να απαντήσει στον δήμαρχο του Βόλου έπειτα από την αναφορά που έκανε το δεύτερος στο πρόσωπό του με αφορμή την άνοδο της Νίκης

Κακή διαφήμιση δεν υπάρχει διατείνονται οι ασχολούμενοι με τα Media και αυτό φαίνεται πως το ασπάζεται, αλλά και το χρησιμοποιεί ο Πάρης Μπακάλης. Το όνομα του ανασταλτικού μέσου της Νίκης Βόλου αναφέρθηκε από τον Αχιλλέα Μπέο με αφορμή την άνοδο της ομάδας της Νέας Ιωνίας στη Super League.

Ο δήμαρχος του Βόλου μπορεί να έχει αφήσει πίσω του την ενασχόλησή του με τα αθλητικά δρώμενα αλλά φαίνεται πως ξεχνάει την αγάπη του για τον τοπικό Ολυμπιακό καθώς αναφερόμενος στην άνοδο της συμπολίτισσας Νίκης σε δηλώσεις του την Παρασκευή (30/5) επεσήμανε μεταξύ άλλων: «Η Νίκη Βόλου ανέβηκε με τον Μπιτσάκο, τον Μπακάλη, τον... μανάβη και τον Κορέτα».

Έτσι, η απάντηση ήρθε από τον Μπακάλη φρόντισε μάλιστα να τονίσει, σε μήνυμά του στο facebook, τη νέα ιδιότητα του Αχιλλέα Μπέου, επισημαίνοντας: «Η καλύτερη διαφήμιση είναι η δυσφήμιση. Σε ευχαριστώ δήμαρχε Βόλου!!!».

Πηγή: http://www.onsports.gr/
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”