Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Δεν είναι τελικά. Στο παρακάτω link έχει τα τελικά.
Πάντως γενικά είχε καλά ποσοστά και στα διαμερίσματα που έχασε...

http://ekloges.thessaly.gov.gr/Dim2014B ... 1&d=10&m=0


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

τα τελικά στο σημείο που κύκλωσα είναι 38,67% αντι για 40,34% που κύκλωσα. Όχι άξιο λόγου.
Η λογική έλεγε οτι θα έπρεπε να πατώσει στη συγκεκριμένη συνοικία, αλλα και στις δύο Κυριακές πήγε ανέλπιστα καλά.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Αυτή ήταν η δήλωση του κ. Μπέου λίγα λεπτά μετά την εκλογή του:

Κάθισα κι αναρωτήθηκα αυτός ο πόλεμος που δεν είχε προηγούμενο ποτέ στην μεταπολίτευση, σε έναν άνθρωπο, που πριν 3 χρόνια με οδήγησε στη φυλακή, πάλι σήμερα απέναντί μου τις τελευταίες ημέρες βρέθηκαν για να στηρίξουν το ίδιο το σύστημα, να στηρίξει αυτούς που εκπροσωπούν το σύστημα. Κι αναρωτήθηκα. Οι άνθρωποι λέει των δήθεν προοδευτικών δυνάμεων, της δήθεν κουλτούρας, των γραμμάτων της τέχνης και της π…..ας της αρπαχτής. Γιατί αυτοί οι άνθρωποι που οδήγησαν αυτή τη χώρα στον εξευτελισμό θεωρούν τους εαυτούς τους, αυτά βγαίνουν από την ψυχή μου, εγώ δεν είμαι δικηγόρος να μου τα γράφουν σ΄ένα χαρτί, είμαι άνθρωπος με ευαισθησίες, είμαι πατέρας πέντε παιδιών και να είστε σίγουροι ότι θα πεθάνω για πάρτη σας.

Στις επόμενες εκλογές παγκοσμίως δεν θα υπάρχει ποσοστό 90%, μόνο ο Βόλος θα το έχει. Γιατί αυτά που κλέβανε τόσα χρόνια, αυτοί για να παίρνουν οι άνθρωποι της τέχνης και των γραμμάτων ο κάθε αποτυχημένος Νταλάρας και Κιμούλης, ξεχάσανε να φωνάξουν τον Φασουλή, να τους κάνει καμιά δήλωση υποστήριξης. Να ξέρατε πόσα εκατομμύρια έχουν πάρει από το Υπ. Πολιτισμού αυτοί οι κοπρίτες,.γιατί θεωρούσαν πως είναι άνθρωποι των γραμμάτων και της τέχνης και εμείς ήμασταν οι εργάτες, τα κορόιδα. Και τώρα τους ενοχλεί.

Εμείς λοιπόν ήρθαμε με τη δικιά σας τη βοήθεια για να μείνουμε στο Βόλο και να γράψουμε ιστορία. Και θα το κάνουμε, γιατί δεν έχουμε πολίτες δύο ταχυτήτων. Για μας ο Βόλος είναι ένας και αδιαίρετος. Σήμερα είναι η αρχή, σήμερα όλη η Ελλάδα, από τον δημοκρατικό Βόλο από τον Βόλο της πραγματικής κουλτούρας στέλνει ένα μήνυμα, στέλνει ένα μήνυμα να αλλάξει τα δρώμενα όλης της χώρας. Γιατί 40 χρόνια αυτοί κάναν αυτό που έκαναν στην πατρίδα μας. Ας δώσουν την ευκαιρία σε νέους ανθρώπους, που δεν έχουν ασχοληθεί με τα κοινά, που δεν έχουν διαχειριστεί δημόσιο χρήμα, που δεν έχουν κατηγορηθεί για κατασπατάληση δημοσίου χρήματος , να δουλέψουν για την Ελλάδα, για το Βόλο και θα προσπαθήσουμε αυτά τα λεφτά που κλέβανε και τρώγανε οι λίγοι, οι άνθρωποι των γραμμάτων και της τέχνης, να τα δώσουμε στον κόσμο. Να δημιουργήσουμε νέες θέσεις εργασίας, να φτιάξουμε το Βόλο που ονειρευόμαστε, για τα παιδιά μας, για ένα καλύτερο αύριο. Αυτές είναι οι αξίες, οι αρχές, τα ήθη, τα έθιμα εμάς των μικρών που δεν έχουμε πάει σχολείο, εμάς που δεν έχουμε μάθει τον τρόπο να δημιουργούμε ΜΚΟ, απατεωνιές, να διορίζουμε δικούς μας ανθρώπους και να τρώμε τα λεφτά του κοσμάκι. Έτσι θα πορευτούμε. Ζητώ από εσάς υπομονή και συμμετοχή για να αλλάξουμε τον Βόλο. Ακούω τόσο καιρό αυτές τις αθλιότητες, ότι είμαστε επιχειρηματίες. Εμείς τις επιχειρήσεις μας δεν ξέρουμε να τις έχουμε ζημιογόνες και τον Βόλο θα τον κάνουμε κερδοφόρο.

Να μειώσουμε τα δημοτικά τέλη, το νερό και όχι να φορολογούμε τον κόσμο για να ζουν πλουσιοπάροχα οι δήθεν. Τέρμα αυτά. Κι από αύριο σας δίνω το λόγο μου, γιατί αυτή η αλητεία κάτι κρύβει, δεν πρόκειται να παραλάβω τίποτα, εάν δεν γίνει έλεγχος. Πως φάγανε τόσα εκατομμύρια από το Δήμο και κανένας δεν το ελέγχει. Πως είναι δυνατόν οι άνθρωποι της τέχνης και της μουσικής, για μας οι άνθρωποι της τέχνης είναι αυτοί που μας διασκεδάζουν αλλά ποτέ δεν πέρασαν από το Υπ. Πολιτισμού να πάρουν λεφτά, είναι ο Καρράς, η Πάολα, ο Οικονομόπουλος, ο Ρέμος, ο Παντελίδης που τους πληρώνουμε εμείς σε αντίθεση με τον Νταλάρα ,τον Κιμούλη τον Φασουλή που για να έρθουν εδώ έπαιρναν 30 και 50 και 80.000 ευρώ για να έρθουν στο Βόλο.

Να ξέρετε πως δεν πρόκειται να σας προδώσω ούτε εγώ ούτε οι συνεργάτες μου. Θα δουλέψουμε για το Βόλο και όχι για την καρέκλα.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Αντιγράφω από http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE% ... E%BF%CF%82

Μερικές Χρήσιμες Πληροφορίες για τον Αχιλλέα Μ-πέος

Mpeos productions
Εικόνα

O Mπέος έστησε τη δημιουργία του κόσμου. Ηταν να γίνει σε 8 μέρες, αλλά το είχε παίξει under.
Ο Μπέος έστησε παιχνίδι over ημίχρονο under τελικό!
Ο Μπέος έστειλε τον Εφιάλτη στις Θερμοπύλες. Μετά είδαν ότι είχε παίξει διπλό τους Πέρσες...
Ο Μπέος είναι σε θέση να στήσει μπλόκο στην τροχαία...
Φήμες λένε ότι ο Μπέος έστησε και το Δαβίδ vs Γολιάθ.
Ο Μπέος έχει στήσει παιχνίδι και σε κομπολόι.
Ο Μπέος είχε στήσει και τις εκλογές του 2000, ΝΔ στο ημίχρονο και ΠΑΣΟΚ τελικό.
Oι Άγγλοι ανακάλυψαν το ποδόσφαιρο, όταν βρήκαν ένα σημαδεμένο κουπόνι του Mπέου.
Στο σχολείο ο Mπέος έφαγε αποβολή επειδή έστησε τα μήλα.
Ο Μπέος έστησε διπλό τον αγώνα Chuck Norris vs Bruce Lee με άσσο το ημίχρονο.
Ο Μπέος έστησε τον αγώνα σκάκι Κασπάροφ εναντίον του Η/Υ της IBM.
Ο Μπέος έστησε και το Χαβάη 5-0.
Στο τελευταίο παιχνίδι που έστησε ο Μπέος, η Χαβάη κέρδισε 6-0.
Ο Μπέος έχει στήσει τα κινούμενα σχέδια, γι' αυτό κερδίζουν πάντα οι καλοί στο τέλος.
To αγαπημένο ποτό του Μπέου είναι βότκα με στημένο λεμόνι.
Ο Μπέος έστησε την Τζούλια για να την μαγαρίσει ο Γάλλος στην πρώτη της ταινία επιμορφωτικού περιεχομένου.
Ο Μπέος έστησε το περσινό Μπαρτσελόνα-Έρακλες (Εξ ου και το 0-1)
Που πάνε και τα βρίσκουν;;;;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από MacPap »

Xaxaxaxaxxa :D :lol: :applause :biritses
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4930
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του
Τὶ σημαίνει τὸ "Αχ, Μπέος";

Τὸ "Αχ" εἶναι ἐπιφώνημα πόνου; Ἀν ναὶ τότε ὀρθῶς ἔβαλες κόμα. Ἀν ὅμως τὸ "Αχ" προέρχεται ἀπὸ τὸ Ἀχιλλέας τότε θὰ ἔπρεπε νὰ ἔχεις βάλει τελεία.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

το αν είναι επιφώνημα πόνου θα το μάθουμε σύντομα :D
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από erling »

Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ο δήμαρχος άλλαξε αλλα τα έργα του παλιού παραμένουν. Το χάλι το μαύρο!
Στα τσακίδια!
Ζήτω ο Μπέος λοιπον! (Βρε μήπως εννοούσε αυτό οτι θα γίνουμε μονακό? :lol: )

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

BOΛΟΣ: ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ "ΠΙΑΣΤΗΚΕ" Η ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ Η "ΑΚΡΙΒΗ" ΔΕΥΑΜΒ

ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΑΝ, ΟΙ ΑΓΩΓΟΙ ΤΩΝ ΟΜΒΡΙΩΝ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟΙ, ΟΙ ΧΕΙΜΑΡΟΙ ΑΝΕΥ ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗΣ, ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΙΛΟΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ Ο ΒΟΛΟΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ. ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ, ΜΝΗΜΕΙΩΔΗΣ Η ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ!...

protothema
voliotaki
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αχ, Μπέος: Ανακοίνωσε την υποψηφιότητα του

Δημοσίευση από UltiMo_ »

καρχαρίες μέσα στο κέντρο! :D

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”