Ελληνικά δημόσια έργα

Εδώ γελάνε. Αν γελάσατε με κάτι πέστε το και σε εμάς να γελάσουμε και εμείς...
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από Johnny »

Εικόνα





Δήμος Θερμαικού Θεσσαλονίκης
Ασφαλτόστρωση δρόμου.
Ελληνικά δημόσια έργα.

Χωρίς άλλα λόγια...


Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Πολύ καλά κάνανε εφόσον η τροχαία δεν φρόντισε να αδειάσει το δρόμο με επιτυχία, την στιγμή που ήρθε το συνεργείο. Σιγά μην κάτσουν να σκάσουν
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6697
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν είναι έτσι ! Το μεταφέρεις και ειδοποιείς που να το βρεί! Τι θα κάνε δηλαδή αν είναι ταξίδι?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ποιος να το μεταφέρει? Ο μπετατζής?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6697
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από MacPap »

Οχι αυτός πρέπει να φωνάξει την τροχαία και να πει εγώ δεν συνεχίζω διότι ενα αυτοκίνητο εμποδίζει το έργο μου

Όπως εσείς (οι οδηγοί του ΚΤΕΛ Βόλου) πρέπει να βρείτε τι προβλέπεται:-)

Είναι το ίδιο πρόβλημα

Είναι η άλλη όψη του ιδίου νομίσματος! Είναι το ίδιο πρόβλημα που περιγράφουμε πάντα. "ΕΓΩ θα κάτσω να ασχοληθώ?" ενά αν ασχολούμαστε ο παραβάτης δεν θα το έκανε διότι θα ήξερε πως κάποιος θα ασχοληθεί. Και αν ήταν η περίπτωση που αυτός δικαίως δεν είναι εκεί και άρα δεν το πήρε θα ήξερε η τροχαία πως κάτι τρέχει, Ενώ τώρα έχουμε μια τρύπα στην ασφάλτο επειδή όλοι ξέρουμε.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5041
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ὁ συγκεκριμένος πάντως εἶναι παραβάτης μιὰ καὶ δὲν ἔχει σταθμεύσει πέραν τῶν ὀκτὼ μέτρων. Θὰ μποροῦσε νὰ τὸ πάρει γερανὸς τῆς Τροχαίας.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6697
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από MacPap »

5 μέτρων
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Θα με τρελάνετε μωρέ? Θα του το πάρει γερανός επειδή δεν πάρκαρε στα 5-8 μέτρα? Εδώ λέμε δεν φρόντισε να το πάρει πριν φτάσει ο εργολάβος, ως όφειλε, για να του έχει τον χώρο ελεύθερο. Ο εργολάβος θα κάτσει να αγχωθεί να ψάξει τι θα κάνει με το αυτοκίνητο? Μέρες πριν έπρεπε να το φροντίσει η τροχαία. Το πολύ πολύ να πάρεις ακόμα 2-3 τηλέφωνα. Αν πάλι σε γράψει η τροχαία, τότε καλά έκανε, και εγώ το ίδιο θα έκανα και θα το έβγαζα φωτογραφίες.


πχ πολλά έργα γίνονται σαββατοκύριακα. Κυριακές την τροχαία την παίρνεις και δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα. Ε δε θα κάτσεις να ιδρώσεις κιόλας επειδή μερικοί δημόσιοι υπάλληλοι έχουν αφήσει τους δρόμους στην τύχη τους.

Το έχω πει πόσες φορές. Μια Κυριακή που θα έχει κίνηση και θα έχω ρεπό, θα πάρω το λεωφορείο, θα το διπλοπαρκάρω στο πιο κεντρικό σημείο όπως-όπως, και θα το αφήσω εκεί με αλάρμ. Να φτάσει το μποτιλιάρισμα μέχρι τη Λάρισα, και να δω αν θα έρθει ποτέ κανένας να μου πει να το πάρω
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6697
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε:...Εδώ λέμε δεν φρόντισε να το πάρει πριν φτάσει ο εργολάβος, ως όφειλε, για να του έχει τον χώρο ελεύθερο....
Γιατί όφειλε ποιος τον ειδοποίησε? Επιβεβαίωσε κανείς οτι εχει ενημερωθεί? αν είναι άρωστος σε νοσοκομείο λείπει ταξίδι έχει πεθάνει? Θα σταματάνε τα έργα επειδή ένα αυτοκίνητο είναι εκεί? Και το βρίσκεις και σωστό?
UltiMo_ έγραψε:...Ο εργολάβος θα κάτσει να αγχωθεί να ψάξει τι θα κάνει με το αυτοκίνητο? Μέρες πριν έπρεπε να το φροντίσει η τροχαία. Το πολύ πολύ να πάρεις ακόμα 2-3 τηλέφωνα...
Ναι να αγχωθεί! Αλλά πως να αγχωθεί αφού κανείς δεν θα ελέγξει μετά το πέρας των εργασιών αυτά που έγιναν αν έγιναν ορθά... Γιαυτό είμαστε και θα παραμείνουμε μπανανία...

UltiMo_ έγραψε:...Αν πάλι σε γράψει η τροχαία, τότε καλά έκανε, και εγώ το ίδιο θα έκανα και θα το έβγαζα φωτογραφίες.
Ναι και με το να σε γράψει η τροχαία το έργο εκτελείται ορθά.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ελληνικά δημόσια έργα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

MacPap έγραψε:
UltiMo_ έγραψε:...Εδώ λέμε δεν φρόντισε να το πάρει πριν φτάσει ο εργολάβος, ως όφειλε, για να του έχει τον χώρο ελεύθερο....
Γιατί όφειλε ποιος τον ειδοποίησε? Επιβεβαίωσε κανείς οτι εχει ενημερωθεί? αν είναι άρωστος σε νοσοκομείο λείπει ταξίδι έχει πεθάνει? Θα σταματάνε τα έργα επειδή ένα αυτοκίνητο είναι εκεί? Και το βρίσκεις και σωστό?
Όταν βάζουν κορδέλες και ταμπελάκια 5 μέρες πριν, οτι τάδε του μήνα να μην παρκάρετε γιατι γίνονται έργα, να πάνε πρωί πρωί στις 6 με έναν γερανό και να μαζέψουν όποιον έχει ξεχαστεί.
MacPap έγραψε:
UltiMo_ έγραψε:...Αν πάλι σε γράψει η τροχαία, τότε καλά έκανε, και εγώ το ίδιο θα έκανα και θα το έβγαζα φωτογραφίες.
Ναι και με το να σε γράψει η τροχαία το έργο εκτελείται ορθά.
Όταν λέω "γράψει" εννοώ στα παλιά της τα παπούτσια. Όχι πρόστιμο
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανέκδοτα & καλαμπούρια...”