Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Εδώ γελάνε. Αν γελάσατε με κάτι πέστε το και σε εμάς να γελάσουμε και εμείς...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από erling »

Καλά και εσύ με τέτοιο βίο υπήρχε περίπτωση να σου την ανανεώσουν; (δεν λέω ότι ήθελες κιόλας)


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από athanatos »

enias, χαλάς την πιάτσα. :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από enias »

erling έγραψε:Καλά και εσύ με τέτοιο βίο υπήρχε περίπτωση να σου την ανανεώσουν; (δεν λέω ότι ήθελες κιόλας)
Απο το Νόμο Παυλόπουλου το 2004 δεν ανανεώνονται πλέον (και πρέπει και να παρέλθει χρονικό διάστημα 4 μηνών προτού ξαναπας με σύμβαση στο δημόσιο) αλλά επαναπροκυρήσονται μέσω του ΑΣΕΠ και αν περνάς τους άλλους στα μόρια, την ξαναπιάνεις. Ο φορέας δεν έχει πλέον λόγο στις προσλήψεις.
Αινείας
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6675
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από MacPap »

Με αποτέλεσμα εν δυνάμει να χρησιμοποιούν μόνιμα ανεκπαίδευτους οι οποίοι θέλουν πάντα χρόνο προσαρμογής ή εκπαίδευσης ο οποίος φυσικά είναι χαμένος αλλά πληρωμένος.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από enias »

MacPap έγραψε:Με αποτέλεσμα εν δυνάμει να χρησιμοποιούν μόνιμα ανεκπαίδευτους οι οποίοι θέλουν πάντα χρόνο προσαρμογής ή εκπαίδευσης ο οποίος φυσικά είναι χαμένος αλλά πληρωμένος.
Και οι οποίοι μπαίνουν κυρίως με κοινωνικά κριτήρια και όχι με προσόντα. Μοριοδοτούνται γενναία οι μανάδες με ανήλικα τέκνα που έχουν πολλές γονικές άδειες και που φεύγουν και λίγο νωρίτερα να φτιάξουν φαγητό για τα βλαστάρια τους και τα παιδιά των πολύτεκνων οικογενειών με τα πολλά αδέρφια, ακόμα και αν το "παιδί" που κάνει αίτηση για τη σύμβαση, είναι 40 ετών παντρεμένο και έχει και δικά του ανήλικα τέκνα, οπότε βγαίνει στην κορυφή της κατάταξης.

Τον περσινό Ιανουάριο έγινε και μια τροποποίηση οπού μετράει η εμπειρία και ωφέλησε τους παλιούς συμβασιούχους stage που έμπαιναν χωρίς ΑΣΕΠ, χωρίς κοινωνικά κριτήρια και προσόντα και θρονιάζονταν για 18+18 μήνες με συμβάσεις που ανανεώνοταν με απόφαση των Διοικητών του ΟΑΕΔ στους οποίους έπεφτε σύρμα απο τα βουλευτικά γραφεία.

Βέβαια ωφελήθηκαν και εκείνοι που δούλευαν στον ιδιωτικό τομέα, αλλα γενικώς η Ελλάδα έχει δουλειές μόνο για όσους έχουν ήδη εμπειρία. Το προφίλ του νέου πτυχιούχου χωρίς εμπειρία είναι ότι χειρότερο και γι' αυτό άρχισαν να την κοπανάνε προς άλλες χώρες όπου υπάρχουν οι λεγόμενες "entry-level" θέσεις εργασίας.
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Κι όμως, εμας δε μας πιάνει κανένας ισπανός. είμασταν χιλιόμετρα μπροστά, χρόνια πριν

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από erling »

Ποια είναι όμως η βασική διαφορά των δύο βίντεο?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Βρε τι μου θυμίζει βρε τι μου θυμίζει...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ινδια, δημόσιος υπάλληλος

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανέκδοτα & καλαμπούρια...”