δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Εδώ γελάνε. Αν γελάσατε με κάτι πέστε το και σε εμάς να γελάσουμε και εμείς...
Απάντηση
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από manos »

ενας νεαρος 25 ετων παει για ψαρεμα σε μια παραλια.ανοιγει το καλαμι του το δολωνει και το πεταει στο νερο περιμενοντας να πιασει ψαρι.διπλα του ενας γερος 85 ετων καθε που πεταγε το δολωμα στο νερο εβγαζε και ψαρι.ο νεαρος τιποτα. ρωταει το γερο...τι δολωμα βαζεις παππου?γαριδα του λεει νεαρε μου.την αλλη μερα παλι στο ιδιο μερος το ιδιο σκηνικο ο νεαρος με δολωμα γαριδα.δολωνει πεταει και περιμενει.ο παππους διπλα εχει ξεσκιστει, εχει βγαλει 2 κιλα ψαρια κι ο νεαρος ουτε λεπι.ρε παππου του λεει τι γαριδα ειναι αυτη που εχεις και εσενα σου τσιμπανε?νεαρε μου σημερα δεν εχω γαριδα σημερα εχω σαρδελα.και πως ξερεις λεει ο νεαρος πια μερα τσιμπανε στη γαριδα και πια μερα στη σαρδελα?ακου να δεις νεαρε μου....οταν σηκωνομαι το πρωι κοιταω το πουλι μου,αν γερνει αριστερα βαζω γαριδα,αν γερνει δεξια βαζω σαρδελα.εσενα νεαρε μου οταν σηκωνεσαι το πρωι απο που γερνει?εμενα παππου ειναι παντα σηκωμενο.και γιατι ερχεσαι για ψαρεμα νεαρε μου???????????


Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από enias »

εμενα παππου ειναι παντα σηκωμενο.και γιατι ερχεσαι για ψαρεμα νεαρε μου???????????
Απάντηση: Γιατι τα σημερινά κορίτσια βλέπουν πολύ τηλεόραση... ειδικά τα μεσημεριανάδικα και τις εκπομπές lifestyle.

Οποιος κατάλαβε... κατάλαβε. :roll:
Αινείας
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από manos »

τι να σου κανουν φιλε μου.αμα ο αντρας δεν εχει το κυνηγι μεσα του τι να κανουν κι αυτες?
Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από enias »

manos έγραψε:τι να σου κανουν φιλε μου.αμα ο αντρας δεν εχει το κυνηγι μεσα του τι να κανουν κι αυτες?
Όταν το κρέας είναι σκληρό και δεν τρώγεται, λογικό είναι να στρέψεις το κυνηγετικό σου ενδιαφέρον στις... τσιπούρες. ;)
Αινείας
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από manos »

αν οποιος βλεπει αγγαρεια το θεμα γυναικα τοτε ας παει για τσιπουρες.η γυναικα ειναι σχολειο.το μονο, που δεν τελειωνουν οι ταξεις.συνεχεια μαθαινεις.ειναι ενα μαθημα απο το σχολειο της ζωης.αν σε τραβαει και το παρακολουθεις απο μικρος εχει καλος.αν το βλεπεις σαν κρεας που δεν μπορεις να το δαγκωσεις γιατι ειναι σκληρο τοτε γυρνατο στα ψαρακια.ομως να προσεχεις τα λεπια γιατι αν σε καρφωσουν τσουζει.......... :roll:
Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από enias »

manos έγραψε:αν σε τραβαει και το παρακολουθεις απο μικρος εχει καλος.
Κι αν σε τραβούσε παλιά και το παρακολουθούσες με αστείρευτο ενδιαφέρον και μετα απο τα πολλά τραγελαφικά :astrakia βαρέθηκες; Τι γίνεται;

Πας για ψάρεμα! 8-)
Αινείας
manos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 20:12

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από manos »

enias έγραψε:
manos έγραψε:αν σε τραβαει και το παρακολουθεις απο μικρος εχει καλος.
Κι αν σε τραβούσε παλιά και το παρακολουθούσες με αστείρευτο ενδιαφέρον και μετα απο τα πολλά τραγελαφικά :astrakia βαρέθηκες; Τι γίνεται;

Πας για ψάρεμα! 8-)
αμα αρχησουν τα πρωτα τραγελαφικα το παρατας αυτο το θεμα και πας για αλλα.γιατι αν δεν εισαι καλα με αυτο και το συνεχειζεις μετα ειναι αρρωστημενο.παμε για αλλα φιλε μου.ουδης αναντικαταστατος :biritses
Δε μετανιώνω στη ζωή
όσα κι αν κάνω λάθη
γιατί απ' αυτά διδάχτηκα
όλα όσα 'χω μάθει.....(Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος)
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: δεν (μαμας) που δεν (μαμας) δεν πας για ψαρεμα........

Δημοσίευση από enias »

manos έγραψε:τα πρωτα τραγελαφικα
Είπα "πολλά", όχι "πρώτα". Κάποια στιγμή βαρίεσαι ολη την ώρα να "πηγαίνεις για αλλά", οπότε "πας για ψάρεμα".
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανέκδοτα & καλαμπούρια...”